קרקעות להשקעה

שיערוך תשואות למשקיעים

הנה עובדה מפתיעה: 93% מהקרקעות בישראל הן בבעלות המדינה -7% מהקרקעות בבעלות פרטית, הווה אומר קרקע פרטית במדינת ישראל היא מוצר שהערך שלו יעלה באופן מתמיד. קרקעות להשקעה - הזדמנות נדל"ן לקרקעות בישראל.


ישראל היא מדינה קטנה והיצע הקרקעות בישראל לבניה קטן. ובנוסף לכך ישנו גידול דמוגרפי אשר יגרום לעליית ביקושים בקרקעות בישראל. לכן קרקעות להשקעה - הזדמנות נדל"ן בעלת התשואה הגבוהה ביותר. מספיק להתבונן על ההערכות כדי להבין את הזדמנות נדל"ן הקיימת בקרקעות להשקעה. השקעה בנדל"ן בשיתוף יועץ נדל"ן מקצועי ומוסמך היא הדרך הטובה ביותר לקבל תשואה כאשר אנחנו מדברים על השקעה בקרקעות בישראל.

שני מרכיבים נוספים מוסיפים להערכות החיוביות בדבר תשואה נאה על קרקעות להשקעה: עליית המחירים הספונטנית של הנדל"ן הישראלי והשינוי במצב הסטטוטורי של הקרקע. בכל רגע נתון, בכל שלבי אישור הבניה, ערכה של הקרקע קופץ בעשרות אחוזים, זאת בנוסף כמובן לעליית מחיר הדירה, כך שהתשואה יוצאת דופן באופן בולט. קרקעות להשקעה בישראל נחשבות השקעה בנדל"ן המספקת הזדמנות נדל"ן לציבור המעוניין לקבל תשואה ע"י השקעה בקרקעות בישראל. 

הקרקעות בין חדרה לגדרה, האזור הנדל"ני המבוקש ביותר במדינת ישראל, מניב בשנים האחרונות תשואות יפות עבור רוכשי הקרקעות בישראל וזאת בשל הביקוש הרב, מיעוט הקרקעות בישראל והפשרת הקרקע שמאפשרת הממשלה. יש להסתכל על הערכות על מנת לראות את ההזדמנות נדל"ן הגדולה לתשואה מניבה.

אומדן ערכי שווי קרקע צפוי לפרוייקט הרובע הצפוני הרצליה


מס"ד שלב צפוי שווי צפוי בסיום השלב,
(לא כולל היטל השבחה כאשר חל עם אישור תכנית)
תשואה באחוזים
1 מהלך הכנה כיום של תכנון ראשוני ע"י משרד אדריכלים פרחי צפריר 399,000 ₪
2 הפקדת התכנית בועדה מקומית 480,000 ₪ 20%
3 אישור תכנית עקרוני של ועדה מקומית עם המלצה לועדה מחוזית להפקדה 550,000 ₪ 37.5%
4 הפקדת התכנית בועדה המחוזית 600,000 ₪ 50%
5 אישור סופי ומתן תוקף של התכנית בועדה המחוזית 800,000 ₪ 100%
6 אישור תכנית מפורטת בועדה מחוזית 1,100,000 ₪
7 אישור טבלאות איחוד וחלוקה 600,000 ₪
8 קבלת היתר בניה להקמת בניין 1,200,000 ₪ 200%

הצגת הרווחיות לרוכש בהשקעה בנדל"ן


שווי שוק צפוי של יח"ד 5 חדרים (125 מ"ר) 3,450,000 ₪
רווח לרוכש 1,443,575 ₪
שיעור הרווח מההשקעה 72%
שיעור הרווח על ההון העצמי/מרכיב הקרקע הנרכשת כיום 337%

  1. הנתונים הנ"ל אינם מהווים תשואות סופיות, אין להסתמך עליהם למעט כאומדן להתרשמות בלבד.
  2. הנתונים הינם אומדנים צפויים בהתאם לידוע לנו כיום ועשויים להשתנות במשך הזמן ולכן אין החברה מתחייבת כי אלו יהיו הנתונים בעתיד.

קרקעות להשקעה - חשוב לדעת

קרקעות להשקעה הן המענה הנכון להשקעה עם ביטוי מיידי ורווח כספי גבוה במיוחד במדינת ישראל. היות ואחוז קטן מהקרקעות הן רכוש פרטי, קרקע כזו היא מוצר בעל ערך במגמת עלייה מתמדת והזדמנות עם תשואה גבוהה ומבטיחה.

היות ואנחנו חיים במדינה קטנה שהביקוש בה גדל על ההיצע עם גידול דמוגרפי מתמיד, רכישת קרקעות להשקעה היא מקור לתשואה מבטיחה. בשונה מתוכנית חיסכון בנקאית שעם ירידת הריביות, הדבר דומה לשמירת מזומנים מתחת למזרון, ערך הקרקע קופץ בעשרות אחוזים בשלבי תהליך הבנייה .    

אומנם מדובר במקור השקעה איכותי ומבטיח, אך רכישת קרקעות להשקעה היא כמו בניית עסק. מדובר בהליך בירוקרטי תלוי גורמים ומשתנים רבים ואתו סיכון שערך הנכס ירד והשקעה תרד לטימיון. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון לפני הכניסה להליך , וגם לאחר שמחליטים להשקיע חשוב לקבל את ההצעה הנכונה ביותר להשקעה בהתאם לשיקולים השונים וכמובן לסכום שהמשקיע בוחר להפקיד בה. פזיזות של המשקיע  ורכישת הזדמנות פז שנראית לעיניו בלי עבודת רקע, עלולה להיחתם בעגמת נפש והפסד כלכלי כבד.

בדיוק כמו לכל השקעה אחרת, גם לקרקעות להשקעה יש קריטריונים להצלחה ותנאים ההכרחיים להיותה בעלת אפיק כלכלי מבטיח. כדיי להניב תשואה ישנם מספר כללי ברזל מחייבים, ולכן חשוב להתייעץ עם מומחים בתחום שמכירים את המונחים השונים ואת ההתנהלות בשוק.  

חברת נדל"ן מתמחה חוסכת מהמשקיעה טרחה רבה וכסף היות והיא מקבצת את מגוון השירותים הכרוכים ברכישת קרקעות להשקעה, לגוף אחד מול הלקוח.

חשוב שלחברת הנדל"ן יהיו קשרים עם יזמים וגופים לאורך כל הארץ על מנת שתוכל לתת מענה מותאם אישית לגובה התשואה שהלקוח שואף להשיג ובהתאם לגובה ההשקעה, וכן להציע חלופות בהתאם לצרכים המשתנים של הלקוח.על אף הידע המקצועי בתחום, מדובר בנכס בעל אופי משתנה וגורמים בלתי תלויים שעלולים להשפיע על גובה הערך שלו בשלבי התהליך, חשוב לשמור על קשר רציף ושקיפות מלאה בין המשקיע למומחה.

בחירה בהשקעה כזו דורשת סבלנות והתמסרות לתהליך, ולכן חשובה לא פחות רמת השירותיות והאמינות.

בחירה בחברה נדל"ן מקצועית לרכישת קרקעות להשקעה תמקסם את הצלחת התהליך, תוביל לתשואה גבוהה ותחסוך טרחה ומשאבים יקרים.  

את המאמרים שלנו כבר קראתם?

קרקעות בישראל- השקעה יותר מניבה משוק ההון!

קרקעות בישראל- השקעה יותר מניבה משוק ההון!

נקודת המפנה הקריטית בשינויים בשוק הדיור והמעורבות הממשלתית חלה אחרי מלחמת ששת הימים.

קרקעות בישראל- מה פירושה של הפקעה?

קרקעות בישראל- מה פירושה של הפקעה?

מגמות הבולטות בשוק הנדל"ן בעשור האחרון אלה הם קרקעות בישראל וזה זמן מצויין להתחיל להשקיע.

כי חשוב לדעת: איך רוכשים קרקעות להשקעה?

כי חשוב לדעת: איך רוכשים קרקעות להשקעה?

אם אתם מגלים עניין בקרקעות להשקעה, כדאי שתדעו כמה דברים לפני שאתם ניגשים לעסקה כזו.

איך לקנות בחוכמה קרקע חקלאית להשקעה?

איך לקנות בחוכמה קרקע חקלאית להשקעה?

קרקע חקלאית להשקעה היא קרקע חקלאית המיועדת להפשרה. קרקע שיש תוכניות ייעוד לשטחים בתוכם.


לקביעת פגישת ייעוץ עם יועץ נדל"ן מקצועי או קבלת הצעת מחיר השאירו פרטים